Nikdo nemá rád Sobotku

Když se člověk podívá na Facebookovou stránku nebo Twitterový účet našeho premiéra – Bohuše Sobotky – zjistí, že ho nikdo nemá rád :(

No fakt! Každý mu pouze nadává do socanů, zlodějů, dementů atd. Tolik hejtu jsem pohromadě nikde ještě neviděl. Nějaká reakce typu “Jste skvělý politik, Pane Sobotko!” se vůbec nevyskytují. Předhazují mu Altnera, předhazují mu OKD. Dostává čočku.

Rád bych podotkl, že veškeré nenávistné reakce na stranu Sobotky jsou pochopitelně zcela oprávněné a adekvátní, protože Sobotka… well… se projevuje na sociálních sítích jako šestiletý dítě po úrazu hlavy.

Např. teď zavedl progresivní zdanění, což – kašleme na eufemismy – není nic jinýho, než sprostá krádež za bílého dne. Na druhou strany, neprogresivní zdanění je rovněž krádež, takže je to fuck.

Sobotka na kritiku, která se na něj snesla reagoval tweetem “potrefená husa nejvíce kejhá”.

Čili malá rekapitulace k čemu došlo. Sobotka ukradl lidem peníze, ti lidi se nasrali a on je veřejně nazval “kejhajícími husami” – čili co jiného si takový pablb zaslouží, než HATE. HATE a PERFECT HATRED? Čím více nenávisti se snese na jeho hlavu, tím lépe.

Sobotka projevuje na sociálních sítích kromě jeho infantilního projevu i další pozoruhodné věci. Např. extrémní sebechválu (“díky mým úspěchům se nastartovala ekonomika a snížila se nezaměstnanost”) – je vidět, že Sobotku nejvíce a nejhlasitěji chválí hlavně a především Sobotka. Není divu, že se říká “samochvála smrdí”.

Dále neustále postuje lži – jako třeba grafy jeho “úspěchů”, které jsou tak trochu vizuálně cinknuté, nebo využívají zavádějící rozsahy dat a měřítka, aby mluvily v jeho prospěch. Tato metoda se odborně nazývá “cherry picking” a není to nic nového.

No a nakonec šíří nenávist – neustále do někoho kope, napadá svého koaličního partnera – Blbiše – protože si myslí, že mu někdo žere to jeho divadlo “já jsem velký rival Babiše a nevěděl jsem co je zač, když jsem s ním šel do vlády”, a taky na předchozí vlády. Není divu, že je Sobotka nenáviděn – sám nenávisti šíří hodně. Hate free zrovna moc není.

Každopádně ať je to jak chce, Sobotka komentáře ke svým příspěvkům na sociálních nečte, takže si z nich nic dělat nemusí. Nikdy jsem totiž neviděl, že by na nějaký třeba zareagoval nebo něco. Možná dokonce ani tyto účty nespravuje a má na to nějaké lidi. Ačkoliv… ne… ten projev, to je opravdu on :)

K sepsání tohoto textu mě však přivedla jiná myšlenka a to jest – že se musím ptát, kde jsou sakra lidi, co mají rádi Sobotku? Jak to, že reakce nejsou třeba půl na půl, kdy polovina je Hate a druhá čirá adorace? Ze sociálních sítí by se mohlo zdát, že má Sobotka tak 5 voličů celkem.

Kde tedy bere TOLIK hlasů?? Jo jo jo, já vím, já vím, ČSSD klesají volební preference a jejich šance na výhru jde do kopru. Za to tedy může taky Sobotka díky svým proEUníjním sračkám, které vypouštěl v médiích.

Možná se někde dopustili chyby při sběru dat, když dělali průzkum volební základny a sbírali přání vohnoutů, aby je proměnili na populistickou politiku a špatně spočítali kolik Čechů má rádo muslimy a kolik ne. Možná se k Sobotkovi chybně dostalo, že je Češi #přijímají, takže je taky začal #příjímat a najednou kaboom, lidi to nasralo. Ale to nevadí, brzy přijde Dog Eats Dog a Sobotka bude z politiky pryč.

Ale ne – nad 5% hlasů je pro Sobotku stále PŘÍLIŠ, PŘÍLIŠ, PŘÍLIŠ. Takže kde to bere? Všichni ho nenávidí. Kam se schovali jeho voliči? Proč nejsou slyšet a vidět?

Odpověď je snadná. Voliči a obdivovatelé Bohuslava Sobotky NEMAJÍ internet. Nebo možná ani počítač. Celá řada z nich můžou být různé staré, senilní, popletené babičky, které ani neví, že existuje nějaký Facebook. Aby to nevypadalo, že mám něco proti starým lidem, pochopitelně se mezi nimi najde spoustu starých dam dostatečně moudrých, že by Sobotku hnaly holí.

Další voliči se dají najít třeba mezi různými vohnouty z hospody, jako je třeba nějaký jarda, který vyřvává u fotbalu, doma chodí zásadně v trenkách, vyvaluje pivní pupek, krká, drbe se na kulích a počítač je pro něj prostě jen ta divná bedýnka, do které furt spratci čumí a on by je nejradši poslal na vojnu. A takový možná věří, že pan Sobotka se přece stará o chudé lidi a chrání je před zlem židovských kapitalistů. Hotový udatný rytíř na koni.